(link otworzy duże zdjęcie)

Stypendia za rok szkolny 2019/2020

Jak co roku uczniowie uczący się w szkołach podstawowych na terenie gminy, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce lub sukcesy artystyczne czy sportowe, otrzymali stypendium Wójta Gminy Purda. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, nie odbyła się uroczysta gala stypendialna. Dyplomy i specjalne upominki są wręczane przez dyrektorów szkół.

W tegorocznej edycji złożono 64 wnioski o przyznanie stypendium, w tym w poszczególnych kategoriach:  stypendia naukowe – 59, stypendia sportowe – 3, stypendium artystyczne – 2 (jeden wniosek został złożony w więcej niż w jednej kategorii). Trzy wnioski nie spełniały wymogów regulaminu „Lokalnego Programu Wspierania Szczególnie Uzdolnionych Uczniów ze szkół podstawowych na terenie Gminy Purda”. Po ocenie wniosków  przyznano 60 stypendiów: stypendia naukowe – 55 uczniów, sportowe – 3, artystyczne – 2 uczniów.

W szkole w Szczęsnem przyznano 17 stypendiów, w tym jedno stypendium w kategorii sportowej - jeździectwo konne, oraz dwa stypendia artystyczne - śpiew. W Klebarku Wielkim przyznano 8 stypendiów naukowych. W Butrynach – 14 stypendiów, w tym dwa stypendia sportowe - piłka nożna i judo. W szkole w Purdzie przyznano 15 stypendiów naukowych, a w Nowej Wsi 6 stypendiów naukowych.

Serdecznie gratulujemy wszystkim stypendystom.

Opublikowano: 15 października 2020 13:19

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 114