(link otworzy duże zdjęcie)

"Wędrówki po gminie Purda"

Gmina Purda może się pochwalić wyjątkowym materiałem promocyjnym – grą planszową pt. „Wędrówki po gminie Purda”. Prototyp gry wykonały uczennice Szkoły Podstawowej w Klebarku Wielkim: Hanna Mateusiak, Katarzyna Mateusiak, Monika Napiórkowska i Elżbieta Szymańska, pod kierunkiem pani Małgorzaty Kwaśniak, nauczycielki przyrody.

Ich praca otrzymała główną nagrodę w zeszłorocznym konkursie na najlepszą „grę bez prądu”, zorganizowanym w Szkole Podstawowej  w Klebarku Wielkim. Celem konkursu, adresowanego do wszystkich szkół w gminie, było podniesienie świadomości regionalnej wśród uczniów, zachęcenie do wzbogacania wiedzy o małej ojczyźnie, nauka pracy zespołowej, rozwijanie zainteresowania „grami bez prądu”, zwłaszcza tymi o tematyce regionalnej. Komisja konkursowa podkreśliła wartość merytoryczną „Wędrówek po gminie Purda” oraz szczególnie dopracowaną i różnorodną formę projektu. Uczennice z Klebarka musiały zgromadzić sporo wiedzy na temat swoich okolic, aby przygotować pytania i odpowiedzi do gry. Nie każdy mieszkaniec gminy wie, gdzie znajduje się zabytkowa remiza strażacka z drewnianą wieżyczką albo który kościół jest pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela? A zagadek w grze jest wiele.

„Wędrówki po gminie Purda” staną się oficjalnym materiałem promującym gminy. Gra będzie promowana (i do wygrania) podczas lokalnych wydarzeń organizowanych przez jednostki gminne oraz partnerów projektu: Park Rozrywki Bartbo w Butrynach i Ochotniczą Straż Pożarną w Nowej Wsi. W obecnej sytuacji trudno podać informację o terminie tych spotkań ze względu na zagrożenie epidemią COVID 19. 

Gra została wydana przez Gminę Purda w ramach projektu grantowego pn. „Gra planszowa – Wędrówki po gminie Purda” w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Opublikowano: 18 czerwca 2020 13:24

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 56