(link otworzy duże zdjęcie)

„Agroenergia” – dotacje dla rolników

Program „Agroenergia” jest prowadzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Rolnicy mogą uzyskać wsparcie działań związanych z ograniczeniem negatywnego wpływu na środowisko. Program oferuje dofinansowanie inwestycji służących budowaniu samodzielności energetycznej na obszarach wiejskich, co przyczyni się do zwiększenia lokalnego bezpieczeństwa energetycznego czy poprawy jakości powietrza.

Przewidziano dwie formy dofinansowania. Na dotacje dla rolników indywidualnych zarezerwowano 80 mln zł, a pojedyncza dotacja wyniesie maksymalnie 800 tys. zł. Z kolei na pożyczki przeznaczono 120 mln zł. Oprocentowanie pożyczki wyniesie: WIBOR 3M + 50 pb, nie mniej niż 2% przy okresie finansowania nie dłuższym niż 15 lat. Kwoty pożyczki będą się wahać między 100 tys. zł a 2 mln zł. Dotacje wyniosą do 40%, a pożyczki – do 100% kosztów kwalifikowanych. Nabór ma charakter ciągły, co oznacza, że wnioski rozpatrywane będą na bieżąco, do wyczerpania środków.

Program ma m.in. na celu poprawę lokalnego bezpieczeństwa energetycznego i promuje koncepcję samowystarczalności energetycznej. Finansowane projekty muszą uwzględniać przedsięwzięcie z zakresu utworzenia nowego źródła energii.

Nabór do programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej potrwa do 20 grudnia 2019 roku.

WIĘCEJ INFORMACJI 

 

Opublikowano: 08 sierpnia 2019 08:49

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 696