(link otworzy duże zdjęcie)

III Gminna Gala Stypendialna

15 października 2018 r. (poniedziałek) odbyła się III Gminna Gala Stypendialna.

Z inicjatywy Wójta Gminy Purda Piotra Płoskiego w dniu 20 maja 2016 r. Radni Gminy Purda podjęli uchwałę przyjmując „Lokalny Program Wspierania Szczególnie Uzdolnionych Uczniów z terenu Gminy Purda”. Jest to program skierowany do szczególnie uzdolnionej młodzieży szkolnej, która odnosi udokumentowane sukcesy w różnych dziedzinach wiedzy, sztuki lub sportu.

Pierwsza Gala odbyła się w Klewkach w 2016 r., druga Gala (2017 r.) odbyła się w Marcinkowie, natomiast trzecia Gala wróciła do korzeni.

W tym roku zgodnie z uchwałą Rady Gminy Purda z dnia 29 czerwca 2018 r. zwiększono ilość przyznawanych stypendiów z 30 do 60. Z 55 wniosków, które wpłynęły do Urzędu Gminy w Purdzie, 54 wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie, tylko jeden wniosek z przyczyn formalnie został odrzucony.

Po odśpiewaniu hymny Polski, na scenie zaprezentowały się dzieci z Przedszkola „Jarzębinki” w Klewkach, które przygotowały na tą uroczystość specjalny występ. Dzieci odśpiewały hymn przedszkola „Są na świecie ogromne wieżowce”, piosenkę „Na Warmińską nutę” oraz zatańczyły taniec warmiński „Pofajdok” w wykonaniu zespołu przedszkolnego „Warmińskie nutki”.

Po występie na scenę został zaproszony Wójt Gminy Purda Piotr Płoski i Przewodnicząca Rady Gminy Jolanta Wilga, który wręczali wyczytywanym i obecnym stypendystom dyplomu oraz drobne upominki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym stypendystom doskonałych wyników w nauce i wysokich osiągnięć sportowych, a rodzicom życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej, jak i w życiu osobistym.

Opublikowano: 16 października 2018 08:18

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 631

Zdjęcia: