(link otworzy duże zdjęcie)

Świetlica w Przykopie otwarta!

4 października 2018 r. (czwartek) odbyła się uroczystość otwarcia nowej świetlicy w Przykopie. Świetlica wiejska w Przykopie.

Spotkanie otworzyła sołtys Przykopu pani Bożena Ślubowska. Zaproszeni goście i mieszkańcy mieli okazję obejrzeć galerię zdjęć, która przybliżała etapy realizacji inwestycji oraz spróbować lokalnych wypieków i przykopskich specjałów.

Wójt Gminy Purda Piotr Płoski wręczył voucher na zakup wyposażenia i sprzętu sportowego dla Sołectwa Przykop.

„Budowa świetlicy wiejskiej w Przykopie” to projekt realizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną "Pogranicze Warmii i Mazur" z Purdy w partnerstwie z Gminą Purda dofinansowany w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Na tą inwestycję pozyskano dofinansowanie w wysokości 300 tys. zł, a łączny koszt budowy to ponad 408 tys. zł. Oprócz świetlicy powstał szlak pieszo-rowerowy na terenie Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej, gdzie miłośnicy aktywnej turystyki będą mieli też wiele udogodnień. Na szlaku staną ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Wykonane będą też tablice informacyjne.

Nowopowstała świetlica będzie służyła wszystkim mieszkańcom i będzie elementem łączenia pokoleń, wymiany doświadczeń oraz miejscem rozwijania talentów.

Zapraszamy do świetlicy w Przykopie!

Opublikowano: 04 października 2018 17:16

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 837

Zdjęcia: