(link otworzy duże zdjęcie)

"Gąsiororowo33" - to sposób na aktywne spędzenie weekendu już w sobotę 29 lipca 2017r.

 • Gąsiororowo33 – z Mazur na Warmię z Warmii na Mazury

  Tak właśnie będzie przebiegać trasa V edycji Gąsiorowskich biegów, które 29 lipca odbędą się na terenie naszej Gminy.

 

 • 29 Lipca w Gąsiorowie, niewielkiej mazurskiej wsi, położonej tuż przy granicy Warmii i Mazur, zaledwie 25 km do Olsztyna w gminie Purda, odbędzie się już po raz piąty mały festiwal biegowy.
  Dla uczestników organizatorzy przygotowali 3 trasy o różnej długości i poziomie trudności. Dla początkujących 3km, dla bardziej zaawansowanych 13 i 33km.
  Start i meta mieści na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego Stary Ogród, przez co impreza ma kameralny i rodzinny charakter, na uczestników oprócz sportowych ważeń czekać będą na mecie, świeże owoce i warzywa, domowe wypieki i zimne napoje.

 

 • W poprzednich edycjach do Gąsiorowa przyjeżdżali biegacze z całego województwa ale również z odległych zakątków Polski, Zakopane, Katowice, Poznań, Szczecin. Jesteśmy przekonani, ze to najlepsza fora promocji walorów przyrodniczych i turystycznych Gminy Purda.

 

 • Zapisy na bieg odbywają się na stronie www.zmierzymyczas.pl, zgłosić będzie można się również na miejscu dniu zawodów. Dystans 3km jest bezpłatny, wpisowe na pozostałe dwa dystanse wynosi 33 zł, dochód zostanie przeznaczony na wyposażenie świetlicy wiejskiej w Giławach. Z opłaty startowej zwolnione są osoby zameldowane w na terenie gm Purda.
  Serdecznie zapraszamy biegaczy z rodzinami, organizatorzy przewidują również atrakcje dla najmłodszych biegaczy, odbędzie się bowiem „super sprint pod górkę”

 

 • "Tytułowe 33 km wzięło się stąd, że dokładnie 4 lata temu na swoje 33cie urodziny postanowiłem zaprosić znajomych biegaczy i w ten sposób uczcić ten dzień. Okazało się, że biegających przyjaciół jest całkiem sporo, więc trzeba było nadać temu wydarzeniu charakter imprezy sportowej. Wprawdzie w ubiegłym roku nie udało się przeprowadzić zawodów, ale dobry duch imprezy nie zginął i sami uczestnicy domagali się kontynuacji, więc trudno było odmówić, zwłaszcza, że organizować takie wydarzenia to sama przyjemność."
  (Tomasz Domżalski)

 

 • Tomasz Domżalski – biegacz, maratończyk, animator sportu, trener, biegowy podróżnik i propagator zdrowego, aktywnego trybu życia.

Opublikowano: 24 lipca 2017 08:55

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 1112