W świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi  odbył się 1 czerwca Sportowy Dzień Dziecka. Do wspólnej zabawy i konkurowania o medale i puchary zgłosiło się około 60 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. Najmłodsi uczestniczyli w specjalnie przygotowanych konkurencjach.: meczu siatkówki, zawodach ping- ponga, biegach oraz strzelaniu z wiatrówki. Nie zabrakło pomalowanych dziecięcych uśmiechniętych twarzy, słońca i wesołego nastroju. Na koniec wszyscy uczestnicy zasiedli do wspólnego poczęstunku przy ognisku.
Imprezę zorganizowało sołectwo Nowa Wieś i miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna.
* * *
Dzień Dziecka w Klewkach, zorganizowany przez  Stowarzyszenie Kultury i Sportu ,,Wigor”, obfitował w atrakcje. Były wspólne tańce, malowanie twarzy,  konkursy sportowo-rekreacyjne. W konkurencjach sportowych dzieci zmagały się w rzucie piłeczką tenisową do kosza, strzelaniu goli do bramki, slalomie między pachołkami z piłką nożną, biegu przez tor z przeszkodami, kręceniu hula-hoopem i skokach w workach, które sprawiły najwięcej śmiechu i zabawy. Widowiskowym punktem programu były pokazy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Klebarka Wielkiego, którzy przygotowali konkurs rodzinny z użyciem sprzętu strażackiego oraz przejażdżkę wozem strażackim dla najmłodszych. Odbył się konkurs plastyczny, do którego przystąpiła większość dzieci. Wszyscy mogli też zobaczyć pokaz tańca zumba, a następnie wziąć udział konkursie tanecznym i karaoke.
Podczas imprezy panie ze Stowarzyszenia Kultury i Sportu ,,Wigor” częstowały wszystkie dzieci słodkościami, napojami, goframi, kiełbaskami z grilla i lodami. Ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród zakończyło imprezę. Dzieci  wręczyły  Jolancie Wildze (prezes stowarzyszenia) własnoręcznie namalowane podziękowanie z podpisami dzieci uczestniczących w imprezie dla Stowarzyszenia, które wzruszyło organizatorów.

 

obraz_119jpg [800x600]