(link otworzy duże zdjęcie)

Dyskusyjne Kluby Książki przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Purdzie

Warto powiedzieć co to jest  Dyskusyjny Klub Książki, w skrócie DKK. Jest to grupa czytelników, którzy spotykają się przynajmniej raz w miesiącu, aby porozmawiać o książkach. Skupia osoby, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie. Uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji, ani znać się na literaturze.

Program Dyskusyjne Kluby Książki  realizowany jest  we współpracy z Instytutem Książki i Bibliotekami Wojewódzkimi, a adresowany jest przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Biblioteka otrzymuje komplety książek z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej  w Olsztynie, co umożliwia przeczytanie jednego tytułu przez  wszystkich członków klubu.

Przy bibliotece w Purdzie działają dwa kluby:

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych, który powstał w 2015 roku i świetnie działa.

Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży, który powstał w 2018 roku i ma za sobą pierwsze spotkanie, na którym  omawiano książkę Ewy Nowak „Ogon Kici”. Młodzież entuzjastycznie podeszła  do możliwości spotykania się i wyrażania swoich opinii na temat  przeczytanych książek i poruszanych w nich problemów.

Najbliższe spotkania DKK odbędą się w lutym:

22.02.2018 r. o godz. 16.00 spotkanie dla dorosłych , na którym omawiana będzie  książka Vasconcelosa Jose  Mauro de „Moje drzewko pomarańczowe”.

22.02.2018 r. o godz. 11.30 spotkanie dla młodzieży, na którym omawiana będzie książka Frey J. „W ślepym zaułku wolności”.

Informacje o naszych spotkaniach na stronie internetowej www.purda.naszabiblioteka.com i pod numerem tel. 89 512 22 21.

Zapraszamy!

 

Opublikowano: 22 stycznia 2018 08:45

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 347

Zdjęcia: