(link otworzy duże zdjęcie)

Zdolna młodzież z terenu gminy Purda ponownie nagrodzona

Dnia 16 października 2017 roku odbyła się II Gala Stypendialna, podczas której mieliśmy okazję docenić najlepszych uczniów i sportowców mieszkających na terenie Gminy Purda oraz uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

To z inicjatywy Wójta Gminy Purda Piotra Płoskiego w dniu 20 maja 2016 r. Radni podjęli uchwałę przyjmując „Lokalny Program Wspierania Szczególnie Uzdolnionych Uczniów z terenu Gminy Purda”.

Podczas Gali Stypendialnej Gminy Purda zebranych gości przywitał Marek Orłowski, asystent wójta. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu na scenę zaproszeni zostali Wójt Gminy Purda Piotr Płoski oraz Przewodnicząca Rady Gminy Purda Jolanta Wilga, którzy wręczyli uczniom stypendia.
Po wręczeniu listów gratulacyjnych uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i w sporcie zapowiedziano pokaz taekwondo przygotowany przez Macieja Rutę, trenera klubu AZS UWM Olsztyn.

Następnie Wójt Gminy Purda złożył nauczycielom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i wręczył awanse zawodowe oraz nagrody. Wyróżnienia wręczono dyrektorom za zaangażowanie w wykonywanie powierzonych obowiązków oraz szczególne przestrzeganie założeń budżetu placówki na rok 2017. Doceniono także nauczycieli za szczególny wkład pracy w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia oraz zaangażowanie w wykonywaniu powierzonych obowiązków.
W ostatniej części gali dyrektorzy placówek oświatowych uhonorowali swoich pracowników wręczając im dodatkowe nagrody. W sumie wyróżniono ponad 50 nauczycieli i pracowników oświaty.
 
Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym stypendystom doskonałych wyników w nauce i wysokich osiągnięć sportowych, a nauczycielom życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym.

Poniżej zamieszczamy listę stypendystów.
Stypendia sportowe:
1. Nina Kondrusik
2. Aniela Kozłowska
3. Piotr Kozłowski
4. Szymon Abinasz Błaszkiewicz-Kumar
5. Aleksandra Płoska
6. Adam Płoski
7. Wannesa Piątkowska
8. Szymon Piątkowski
9. Igor Drążkiewicz
10. Paweł Gołaszewski

Stypendia naukowe:
1. Wiktoria Kossak
2. Maciej Kuciński
3. Agata Klewiado
4. Kewin Jan Zimerman
5. Amelia Oksiuta
6. Julia Kaczyńska
7. Alicja Jędrzejewska
8. Emilia Duda
9. Luiza Kornelia Piotrowska
10. Maciej Lewoń
11. Martyna Aleksandra Kuś
12. Aleksandra Barbara Żaguń
13. Dominik Przęślica
14. Dominik Lejman
15. Kacper Mierzejewski
16. Alicja Bubeła
17. Monika Dziuba                    
18. Sascha Tim Hoedl
19. Kinga Napiórkowska
20. Paulina Jawoszek

Opublikowano: 17 października 2017 14:03

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 701

Zdjęcia: